Emerytowane psy i konie służbowe bez emerytury – prośba o wsparcie

Wielokrotnie pisaliśmy o psach i koniach służbowych, to prawdziwi bohaterowie w życiu, a także w naszych książkach. Ze względu na brak państwowej emerytury i finansowania ze strony państwa polskiego, dla którego te zwierzęta z poświęceniem pracowały, ich opiekunowie poprzez media, proszą o wsparcie.

W sumie to wstyd dla państwa polskiego, ale taka jest właśnie nasza rzeczywistość.

O miejscu, w którym te zwierzęta mogą spędzić swoje ostatnie lata pracowitego życia, informują media.

„Zakątek Weteranów” dla koni i psów po służbie prosi o pomoc. Brakuje na jedzenie Pandemia to bardzo trudny czas nie tylko dla ludzi, ale też dla zwierząt. Miejsca, w których na co dzień otrzymują schronienie i opiekę, często zmagają się z problemami finansowymi. Tym razem o pilną pomoc prosi „Zakątek Weteranów”, czyli dom dla czworonożnych bohaterów po służbie mundurowej. Brakuje środków na jedzenie dla jego mieszkańców. Autor: Stefania Kulik / Źródło: Fakty po południu (http://www.tvn24.pl)

Zarazem przypominamy o naszej petycji w tek sprawie, bo jakoś na pieniądze, choćby najmniejsze, dla naszych pracowitych „braci mniejszych” nigdy nie ma dobrego czasu i na tyle dobrych władz i rządów, by to się mogło spełnić, by te zwierzęta wreszcie miały płatną, a nie tylko darmową emeryturę.

Sygnatariuszami petycji są m.in. Grzegorz Chmielewski ze Stowarzyszenia „Zakątek Weteranów” oraz autorka książek o koniach i psach służbowych dr. Joanna Stojer-Polańska.

- Warto pomagać! W czasach pandemii „Zakątek weteranów” potrzebuje wsparcia – podkreśla dr J. Stojer-Polańska.

Link do petycji – https://www.petycjeonline.com/walczymy_o_przyznanie_pastwowych_emerytur_dla_wszystkich_psow_i_koni_subowych

Link do materiału TVN – https://fakty.tvn24.pl/fakty-po-poludniu,96/zwierzeta-po-sluzbie-zakatek-weteranow-prosi-o-finansowa-pomoc,1044801.html

O psach i koniach służbowych można przeczytać w książkach autorstwa dr Joanny Stojer-Polańskiej, oto wybrana pozycja:

https://wydawnictwo-silvarerum.eu/produkt/j-stojer-polanska-psy-na-tropie-i-w-akcji-kolor/