J. Stojer-Polańska: „Zrealizowałam marzenie o napisaniu wspólnie z córkami książek o zwierzętach na służbie”

Nasza Autorka została uhonorowana nominacją, o czym z dumą informuje SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny.

Przechwytywanie

„Najstarszy i najbardziej prestiżowy w Polsce konkurs dla naukowców, instytucji i społeczników, których pasją jest dzielenie się wiedzą z osobami niezwiązanymi ze środowiskiem akademickim, ogłosił właśnie swoich finalistów. W zacnym gronie nominowanych do nagrody Popularyzator Nauki 2019 znalazła się dr Joanna Stojer-Polańska z Uniwersytetu SWPS w Katowicach (kategoria Naukowiec) – kryminalistyk, wykładowczyni, autorka książek dla dzieci, oraz dział marketingu naszej uczelni (kategoria Zespół) – za Strefę Psyche i jej szeroką działalność w popularyzacji wiedzy psychologicznej.

Do finału jury zakwalifikowano 22 kandydatów, a do samego konkursu nadesłano aż 109 zgłoszeń. Zwycięzców poznamy 28 lutego podczas Finałowej Gali Konkursu.

NAUKOWIEC, SPOŁECZNIK, POPULARYZATOR WIEDZY – DR JOANNA STOJER-POLAŃSKA
Jest kryminologiem, badaczem tzw. ciemnej liczby przestępstw. Pracuje jako wykładowca akademicki na katowickim Uniwersytecie SWPS i współpracuje ze służbami mundurowymi w obszarze zaginięć kryminalnych. Popularyzuje wiedzę o badaniach kryminalistycznych, zwierzętach na służbie oraz promuje interdyscyplinarne badania w obszarze zwalczania przestępczości.

Już od 10 lat prowadzi zajęcia, wykłady otwarte i spotkania popularyzujące kryminalistykę – czy to dla studentów (kryminalistyka, kryminologia, zwalczanie przestępczości), czy dzieci i młodzieży (jak badać ślady, jak pracują psy i konie policyjne) oraz spotkania w bibliotekach dla czytelników swoich książek.

Za jedno ze swoich największych osiągnięć dr Stojer-Polańska uważa napisanie pięciu książek dla dzieci („Psy domowe i służbowe”, „Konie domowe i służbowe”, „Niesamowite przygody funkcjonariuszy na 4 łapach i 4 kopytach. W trosce o bezpieczeństwo” oraz „Niesamowite przygody funkcjonariuszy na 4 łapach i 4 kopytach. W poszukiwaniu śladów kryminalistycznych”). Praca nad wydawnictwami poprzedzona była wyprawami do miejsc, gdzie te zwierzęta przebywają, w tym również po zakończeniu służby – mówi dr Stojer-Polańska.”

Więcej: https://www.swps.pl/nauka-i-badania/sukcesy/21183-popularyzator-nauki-2019-naukowiec-i-projekt-naszej-uczelni-w-finale-konkursu

Dr J. Stojer-Polańska jest też sygnatariuszką petycji i walczy o przyznanie prawa do emerytur wszystkim zwierzętom służbowym.

Link do petycji, którą można podpisywać:

https://www.petycjeonline.com/walczymy_o_przyznanie_pastwowych_emerytur_dla_wszystkich_psow_i_koni_subowych?u=388092

Wszystkie książki naszej Autorki dostępne są w naszej e-księgarni.