Wesprzyj „Zakątek Weteranów”

Wydaliśmy dwie pozycje o psach i koniach służbowych, obie są współautorstwa dr Joanny Stojer-Polańskiej, zaangażowanej propagatorki idei pomocy zwierzętom służbowym, które nie otrzymują państwowej emerytury, mimo przepracowanych wielu lat służby. Publikujemy apel Policji o wsparcie emerytowanych funkcjonariuszy na czterech łapach i kopytach, emerytów bez emerytury. 
KGP

POMÓŻ EMERYTOWANYM CZWORONOŻNYM FUNKCJONARIUSZOM – WESPRZYJ STOWARZYSZENIE „ZAKĄTEK WETERANÓW”

Bez ich wsparcia i umiejętności, przygotowania oraz wyostrzonych zmysłów, sprawności i szybkości wiele działań służb mundurowych byłoby zagrożonych niepowodzeniem. Mowa o zwierzętach, które ramię w ramię służą razem z ludźmi. Ich losem na emeryturze zajmuje się „Zakątek Weteranów” – specjalne stowarzyszenie powołane z myślą o czworonożnych towarzyszach. Tutaj spokojną przystań na stare lata znajdują zwierzęta, które nie mogą pozostać z dotychczasowym przewodnikiem czy jeźdźcem. Prosimy o wsparcie!

„Zakątek Weteranów” to miejsce, gdzie trafiają psy i konie po zakończonej służbie w Policji, którymi nikt inny nie mógł się zaopiekować. Znajduje się w Gierłatowie pod Poznaniem, a powstał z inicjatywy siedmiu czynnych i byłych funkcjonariuszy wielkopolskiej Policji, którzy postanowili stworzyć schronisko-dom dla zwierząt kończących pracę w służbach mundurowych: psów i koni.

 

Czytaj więcej i obejrzyj zdjęcia: http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/166804,Pomoz-emerytowanym-czworonoznym-funkcjonariuszom-wesprzyj-Stowarzyszenie-quotZak.html