Małgorzata Talarczyk: Anorexia nervosa. W sieci pułapek

anorexia

ISBN

  • 978-83-65697-72-1 /druk/
  • 978-83-65697-73-8 /e-book/
  • cena 53,00 zł
  • stron 209

 

 

Recenzja:

Prof. zw. dr hab. med. Andrzej Rajewski, specjalista psychiatrii i psychiatrii dzieci i młodzieży
Dr. hab. n. med. Agnieszka Słopień, specjalista psychiatrii dzieci, młodzieży i dorosłych, certyfikowany psychoterapeuta PTP

Plik DEMO do pobrania /kliknij i zapisz na pulpicie/ Anorexia demo_

Dr n. med. Małgorzata Talarczyk – specjalista psychologii klinicznej. Certyfikowany psychoterapeuta – Certyfikat Sekcji Naukowej Psychoterapii i Sekcji Naukowej Terapii Rodzin Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, oraz certyfikowany terapeuta systemowy – Certyfikat nadany przez Międzynarodowe Towarzystwo Terapii Systemowej INST (Niemcy – Heidelberg) i Saarlandzkie Towarzystwo Terapii Systemowej SGST. Konsultant psychologii klinicznej dziecka.
www.system-terapia.pl

—————————————————————————————————

Poszczególne rozdziały w sposób niezwykle interesujący wprowadzają czytelnika w niuanse rozumienia zaburzeń odżywiana w aspekcie nie tylko psychologicznym. Cenne jest połączenie (…) psychologicznych elementów zaburzenia z kontekstem filozoficznym i uwarunkowaniami społecznymi. W Polskiej literaturze przedmiotu jest to próba nowatorska, dotychczas w ten sposób nie publikowana.
Prof. zw. dr hab. med. Andrzej Rajewski
Specjalista psychiatrii i psychiatrii dzieci i młodzieży

W książce odnajdziemy informacje dotyczące leczenia jadłowstrętu psychicznego, w tym bardzo cenne doświadczenia własne Autorki i jej programy autorskie z psychoterapii grupowej, skoncentrowanej na pracy z obrazem własnego ciała, indywidualnej oraz rodzinnej, a także łączenia psychoterapii rodzinnej i indywidualnej. Niemniej istotny jest również fragment dotyczący perspektywy samych pacjentek oraz ich rodzin. Pomimo waloru naukowego, książka jest napisana w sposób jasny i przystępny, stanowi rzetelne źródło wiadomości na temat opisywanego zaburzenia, dlatego polecam ją nie tylko profesjonalistom.
Dr hab. n. med. Agnieszka Słopień
Specjalista psychiatrii dzieci, młodzieży i dorosłych
Certyfikowany psychoterapeuta PTP

ano